fotbalové dresy dětské Nigérie odvolala hlavního trenéra Gernota

fotbalové dresy dětské Nigérie odvolala hlavního trenéra Gernota Rohra jen pár týdnů před Africkým pohárem národů a potvrdila náhradu.

Přečtěte si: Drogba & Yaya po vítězství ve volbách poslali zprávu Eto’ovi

Nigerijská fotbalová federace v neděli večer oznámila, že se rozešla s Rohrem, který měl na starosti Super Eagles tři roky.

NFF také potvrdila, že bývalý kapitán Super Eagles Augustine Eguavoen dočasně převezme trenérské povinnosti.

Tvrzení:

Fotbalová federace Nigérie prozatímně jmenovala pana Augustina Eguavoena, současného technického ředitele, technickým poradcem Super Eagles. Je to s okamžitou platností a následuje po ukončení vztahu s francouzsko-německým Gernotem Rohrem, který měl na starosti trojnásobné africké šampiony posledních 64 měsíců a je nejdéle sloužícím manažerem Nigérie.

Po nedělním virtuálním setkání výkonného výboru NFF bylo rozhodnuto, že Eguavoen bude spolupracovat se Salisu Yusufem (hlavním trenérem); Paul Aigbogun (asistent trenéra); Joseph Yobo (asistent trenéra); Dr Terry Eguaoje (asistent trenéra) a Aloysius Agu (trenér brankářů).

Zde jsou nejvýše postavené africké národy po poslední mezinárodní přestávce podle FIFA:

Bývalí kapitáni Nigérie Augustine ‚Jay Jay‘ Okocha, Nwankwo Kanu a Garba Lawal byli jmenováni, aby poskytovali technickou a ambasadorskou podporu posádce.

Generální tajemník NFF Dr Mohammed Sanusi řekl: „Vztah mezi dres hazard nigerijskou fotbalovou federací a panem Rohrem skončil. Děkujeme mu za jeho služby pro Super Eagles a Nigérii.

„Chceme také poděkovat Spolkovému ministerstvu mládeže a tělovýchovy za spolupráci a vedení po celou dobu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *