fotbalový dres se jménem Premier League doufá že změnou pravidel před novou sezónou

fotbalový dres se jménem Premier League doufá, že změnou pravidel před novou sezónou odradí hráče, kteří přehánějí kontakty za penaltami a vyloučí kontroverzní ofsajdové výzvy.

Rozhodčím a funkcionářům VAR se říká, aby zvážili, jak velký kontakt byl obráncem navázán, jeho důsledky a také úmysl.

Výsledkem je, že hráči nebudou muset jít dolů do boxu, aby jim byl udělen přímý kop, a rozhodčí přestanou zastavovat hru za „triviální přestupky“.

Článek pokračuje níže
Tipy redaktorů Messi může posunout pomalý start PSG za sebe s hlavní rolí proti Realu Madrid „Uvidí, kdo jsme!“ – Cancelo, Dias, Bernardo a Ederson se vracejí do Benfica-Sporting rivalita s Man City Změna pozice a rozhovory s Rangnickem – Jak Sancho našel svou formu na Man Utd Jamie Bynoe-Gittens: Stane se bývalý muž z Man City Wonderkid „novým Sanchem“ “ v Dortmundu?
co bylo řečeno?
Cílem nových kritérií je podle Mikea Rileyho, který je šéfem rozhodčích Premier League, podpořit „volnější hru“.

„V zásadě chceme, aby byl přístup takový, který nejlépe umožní hráčům jít ven a vyjádřit se a umožní Premier League plynule,“ řekl Riley.

„To znamená, že tým rozhodčích – jak rozhodčí, tak VAR – nezasahuje za triviální přestupky. Opravdu to jde: ‚Vytvořme plynulou hru, kde je práh pro zásah jak pro rozhodčí, tak pro VAR o něco vyšší, než tomu bylo dříve. poslední sezóna‘.“

Dodal: „Jasným poselstvím v průzkumu bylo, že fotbal je o kontaktu. Takže podle zásad, které jsme stanovili, by rozhodčí měli hledat kontakt a navázat jasný kontakt, pak si položit otázku: „Má tento kontakt důsledky? ?“ A pak si položte otázku: „Použil hráč ten kontakt, aby se skutečně pokusil vyhrát penaltu?“

„Takže nestačí jen říct: ‚Ano, je tu kontakt‘. Myslím, že jsme se částečně dostali do tohoto rozpoložení díky forenzní analýze, která pokračovala k VAR. Kontakt sám o sobě je tedy jen částí toho, co rozhodčí by měl hledat.

„Zvažte důsledky, zvažte také motivaci hráče. Pokud máte jasný kontakt, který má důsledek, pak je to to, co musíte penalizovat. Pokud máte o těchto prvcích nějaké pochybnosti, je méně pravděpodobné, že budete penalizováni.“

„V minulé sezóně jsme znovu udělali chybu, kdy tam byl jasný kontakt, hráč zůstal na nohou, šel mimo, ztratil míč. Měli bychom se vrátit a dát mu penaltu. Myslím, že kdybychom to udělali, hráče by to uklidnilo, to je náš přístup.

„Myslím, že to posouvá číselník zpět tam, kde jsme pravděpodobně byli ve světě před VAR.“

A co pravidlo ofsajdu?
Nová pravidla také povedou k méně zdlouhavým kontrolám VAR k určení ofsajdů při přípravě na gól.

Použití VAR v případech, kdy může být hráč okrajově v ofsajdu, se ukázalo jako kontroverzní, ale nový přístup doufá, že to rozhodčím usnadní.

Rozhodčí nyní použijí tlustší čáru než dříve a pokud se čára používaná k zobrazení pozice útočníka spojí s čárou označující obránce, bude to považováno za uvnitř.

„Nyní jsme účinně znovu zavedli výhodu pochybností pro útočícího hráče,“ dodal Riley.

„Takže tam, kde máte opravdu blízkou ofsajdovou situaci, pokračujeme ve stejném procesu, který jsme dělali loni s VAR. Takže použijete jednopixelové linie, umístíte útočnou linii a obrannou linii.

„Pak nasadíte tlustší vysílací čáry a tam, kde se překrývají, dres hazard budou tyto situace nyní považovány za vnitřní. Takže efektivně vracíme hře 20 gólů, které byly v minulé sezóně zakázány, pomocí docela forenzního zkoumání.“ Takže jsou to nehty na nohou, nosy… Loni mohli být v ofsajdu, v příští sezóně jsou na tom.“

Další čteníChelsea doufá, že velká nabídka přesvědčí Inter k prodeji LukakuKane se nehlásí na trénink SpursNewcastle se ptá Juventusu na přestup Ramseyho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *