Po třech čistých listech v řadě by dětské fotbalové dresy levně se fanoušci Manchester City

Po třech čistých listech v řadě by dětské fotbalové dresy levně se fanoušci Manchester City mohli cítit trochu pohodlněji, aniž by se Vincent Kompany dostal do středu obrany.

Trvalo Blues 18 pokusů, aby se konečně dostal čistý list, zatímco kapitán chyběl, když v prosinci cestovali do Leicesteru s vysokými letáky za 0-0 remízu.

V první polovině let 2015–16 byli muži Manuela Pellegriniho bez vůdce trochu křehcí a byli s ním nesmírní. Kompany se pokusil o několik comebacků, pokaždé znovu podlehl zranění – zejména při vítězství 4 – 1 boxerského dne nad Sunderlandem.

Uvnitř Etihadu byl hmatatelný pocit úlevy, aby měl kapitán zpět, když se jeho číslo zvedlo, aby ho odpoledne odvedlo z lavice.

Když bylo o devět minut později zadrženo, stoupenci byli znecitlivění.

„Bylo to téměř jako by došlo k úmrtí,“ říká v rozhovoru s bývalým městským kapitánem Paulem Lakeem

Blue Moon Podcast

vysílání v pátek. „A nejsem dramatický, když to říkám!“
Paul Lake
Bývalý záložník je pravděpodobně tím nejlepším místem, kde může nabídnout radu a útěchu současnému kapitánovi, jehož problémy se zraněním zažívaly období, kdy začal hned zpátky na vrchol své hry.

V roce 1990 byl Lake jmenován kapitánem na Maine Road a od té doby, co tým mladých dorazil na scénu, udělal dojem. Pouze ve třetím zápase od chvíle, kdy dostal ocenění, zachytil průchod Tony Cascarina Aston Villa a zranil se na trávníku Villa Park.

Byl poslán na rentgen na zraněné koleno a řekl, že se vrátí asi po šesti týdnech.

Kompany opouští pole proti Sunderlandu v Boxerský den
Bylo to dva roky, než se znovu natáhl na detsky dres ronaldo nebeskou modrou košili a trval hodinu v zápase s QPR. O dva dny později, když City odcestoval do Middlesbroughu, po průchodu se znovu zhroutil a po pouhých sedmi minutách byl roztažen.

Lake, více než kdokoli, ví, jaké to je, když se váš svět zhroutil – zvláště poté, co si myslel, že veškerá těžká práce v rehabilitaci skončila.

„Největší kritika, kterou jsem vůči režimu, který tam byl v té době [když Lake utrpěl jeho zranění], byla, že jsem nikdy necítil jeho část,“ vysvětluje.

Paul Lake s Ianem Brightwellem, střelcem Andym Hinchcliffem a Ianem Bishopem během slavného City 5-1 vítězství nad United v roce 1989
„Vincent stále zůstává vůdcem a klubovým kapitánem, možná se bude muset pokusit najít různé způsoby, jak být stále působivý a být stále součástí postupu týmu,“ pokračuje Lake. „Je na manažerovi, aby se ujistil, že se stále cítí jeho součástí.“

„Pellegrini je velmi, velmi inteligentní, moudrá sova – a uvědomí si důležitost [Kompany pro tým], ale také, že bude také potřebovat ruku na rameno.“

„Viděli jsme z první ruky účinek, jaký to může mít.“ Když Vincent odešel z hřiště, město vyhrálo tuto hru a vyhrálo ji dobře.

„Viděl jsi výraz na jeho tváři a co to pro něj znamenalo – vaše srdce k němu chodí jako bývalý hráč, ale má kompletní sadu dovedností, aby se s tím dokázal vypořádat.“

Jezero na Maine Road zpět v roce 1997 po jeho zranění
Po celé jeho zranění bylo pro Lake těžké zůstat pozitivní. Problémy, které s kolenem utrpěl, byly samozřejmě mnohem závažnější než opakující se problém s teletem, s nímž Kompany bojuje, i když existují podobné rysy jejich myšlenkových procesů, i když jsou odsunuty.

„Stále bude mít ty okamžiky, kdy je doma sám nebo se svou ženou a rodinou, kde bude uvažovat o zranění,“ říká Lake.

„Jeho frustrace může být taková, že má pocit, že se vrátil příliš brzy.“ Možná si myslel, že normální časová stupnice pro tele (zranění) s hráčem jeho fyzické schopnosti by měla být nastavená doba.

Kompany je městským talismanickým vůdcem
„Může to být demoralizující,“ říká. „Může existovat pochybnost.“ Ve své hlavě si pro sebe vytvoří krátkodobý a střednědobý plán a bude muset začít znovu, bude tu frustrace.

„Ale rád bych si myslel, že bude schopen racionalizovat to, co se právě stalo.“ Téměř současně prošel třemi nebo čtyřmi pohyby, které prostě nemůžete replikovat [v rehabilitaci].

SLEDOVÁNÍ: Proč se Guardiola připojí k City

Video LoadingVideo UnavailableClick to playTap to playThe video začne nyní v 8CancelPlay
„Bude muset být trochu trpělivější a musí se ujistit, že základna síly je na svém místě.“

„Bude to bolet, protože nedokáže mít vliv v šatně, na trávě, během 90 minut plus fotbalu, který by normálně měl.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *