Fotbalový Dres Dětský Panenka je důmyslný

Fotbalový Dres Dětský Panenka je důmyslný, ale jednoduchý způsob rozehrání pokutového kopu, kdy hráč odpaluje míč do středu branky.

Vynalezl jej Antonín Panenka a proslavil se v roce 1976, kdy s ním československá hvězda přelstil legendárního brankáře Německa a Bayernu Mnichov Seppa Maiera během finále mistrovství Evropy.

Češi během 90 minut tohoto střetnutí promarnili vedení 2:0 a byli nuceni k prodloužení a následně k penaltám.

Článek pokračuje níže
Tipy redaktorů Messi může posunout pomalý start PSG za sebe s hlavní rolí proti Realu Madrid „Uvidí, kdo jsme!“ – Cancelo, Dias, Bernardo a Ederson se vracejí do Benfica-Sporting rivalita s Man City Změna pozice a rozhovory s Rangnickem – Jak Sancho našel svou formu na Man Utd Jamie Bynoe-Gittens: Stane se bývalý muž z Man City Wonderkid ‚novým Sanchem “ v Dortmundu?
Po prvních sedmi vstřelených kopech chyběl Němcům Uli Hoeness a dal tak Panenkovi příležitost vyhrát turnaj.

Následující sekundy, kdy se Maier ponořil po jeho levici, když míč jednoduše vplul doprostřed branky, se zapsaly do fotbalové historie jako zrod nové dovednosti, revolučního způsobu, kterým se skórovalo od 12 let.

Pele to označil za dílo „buď génia, nebo šílence“, zatímco Čech byl nucen se bránit nařčení z předvádění na jednom z největších jevišť hry.

„Mám podezření, že Maier nemá příliš rád zvuk mého jména. Nikdy jsem si nepřál, aby vypadal směšně,“ řekl Panenka pro UEFA.com.

„Naopak jsem zvolil penaltu, protože jsem viděl a uvědomil si, dres liverpool s vlastním jménem že je to nejjednodušší a nejjednodušší recept na vstřelení gólu. Je to jednoduchý recept.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *